خاص ترین آسانسور های جهان

 بلندترین آسانسور جهان:

در میان خاص ترین آسانسور های جهان این تصویر زیبا مرتبط با آسانسور بیلانگ است که در مقابل صخره ای در منطقه وُولینگیوآن شانگهای چین قرار داشته و دور آن از طریق مناظر بسیار زیبایی احاطه شده است و در عین حال زمانی که در بالاترین نقطه قرار می گیرد، یکی از ترسناک ترین ارتفاعات را ارائه می دهد. این آسانسور که کل مسیر را تنها در یک دقیقه می پیماید، از سه آسانسور جدا جدا تشکیل شده است و جالب است که ترجمه اسم آن به معنای صد اژدها می باشد.

بلندترین آسانسور دنیا

برخلاف تصور بسیاری از افراد، جهت ساخت این آسانسور زمان بسیار زیادی صرف نشده و ساخت آن تنها در حدود 3 سال به طول انجامیده است. ساخت این آسانسور از 1999 تا سال 2002 طول کشیده است. خواسته نهایی مسئولین و مالکان آسانسور بِیلانگ، ساختن بلندترین آسانسور در فضای روباز بوده که در نهایت، این سازه به عنوان بلندترین آسانسور جهان مورد تایید رسمی گینس نیز قرار گرفت و هزینه ای که برای این پروژه صرف شد 17 میلیون دلار بوده است. نکته جالب راجع به این آسانسور این است که با ارتفاع 330 متر از برج ایفل که 300 متر ارتفاع دارد، بلند تر می باشد.

بزرگترین آسانسور جهان:

به گفته میتسوبیشی، این کمپانی توانسته است اولین آسانسور پرظرفیت خود را که بزرگترین آسانسور جهان است، در دفتر مرکزی خود در اوزاکا مورد بهره بردارب قرار دهد. این آسانسور بزرگ قادر است در هر بار بالا رفتن 80 نفر را جابجا کند. ساختمان یومیدا هانکیو، ۵ آسانسور از این نوع را در ساختمان شیک خود نصب کرده است.

از نظر متراژ این آسانسور به طول ۱۱.۲ و عرض ۹.۲ فوت و به ارتفاع ۸.۵ فوت ساخته شده است که در واقع ۳.۴ متر پهنا، ۲.۸ متر درازا و ۲.۶ متر ارتفاع دارد و ی می تواند۸۰ نفر و یا ۱۱۵۰۰ پوند (۵۲۵۰ کیلوگرم) را حمل و نقل کند. 5 عدد از این آسانسور ها برای جابجایی 400 نفر کافی هستند که این یکی از بهترین مزایای آن ها برای کارمندان ادارت در صبح یک روز کاری سنگین می باشد.

البته درصورتی که نگاه منفی به قضیه داشته و تصور کنید که با ۷۹ نفر دیگر (که بعضی از آن ها سیر خورده اند!)در آسانسور باشید، خیلی هم دلخواه نخواهد بود. فرض کنید که اتومبیل پنجره داشته و با دیدن مناظر مختلف احساس تنگی و خفگی نمی کنید اما آسانسور ۸۰ نفره علی رغم طراحی خوب باز چندان جذاب به نظر نمی رسد. در ساختمان مذکور از طبقه ۱۵ تا چهل و یکم اداری بوده و طبقات پایین هم جنبه انبار و پارکینگ را دارد.

آسانسور شهرداری اورگن آمریکا:

در شهر نیویورک همه با مترو به محل کار خود می روند؛ اما در اورگن با آسانسور! آسانسور شهرداری این شهر در اواسط دهه پنجاه ساخته شد تا دو قسمت شهر که با یک پرتگاه از هم جدا شده بودند را به یکدیگر وصل کند. از آن زمان تاکنون این آسانسور چندین بار بازسازی شده اما هنوز هم روزانه 1000 نفر را بین دو قسمت شهر جا به جا می کند.

آساسنور اورگن

برج ایفل پاریس فرانسه:

همه شما برج ایفل را می شناسید و از آن به عنوان نماد شهر پاریس یاد می کنید. این برج معروف در میدان شان دو مارس در کنار رود سن قرار دارد. ساخت برج ایفل در سال 1887 شروع و در سال 1889 پایان یافت. اما اگر روزی خواستید از آسانسور این برج 324 متری استفاده کنید، باید بدانید که آسانسور های آن از زمان افتتاح تا امروز تعویض نشده اند.

آسانسور برج سی ان تورنتو کانادا:

برج سی ان سومین برج بلند جهان است که 457 متر ارتفاع دارد و در شهر تورنتو کانادا قرار دارد. در فاصله 58 ثانیه این آسانسور شما را از پایین ترین طبقه برج به بالاترین نقطه آن می برد. گفتنی است بالاترین نقطه ای که آسانسور در آن می ایستد، ارتفاع 447 متری زمین است، فرض کنید 447 متر از زمین فاصله دارید و در آسانسوری شیشه ای بین زمین و هوا قرار گرفته اید! تجربه جالب و درعین حال ترسناکی است.

آسانسور Aquadom آلمان:

این آسانسور زیبا برای افرادی ساخته شده است که به غواصی علاقه دارند اما از دریا هم می ترسند. در واقع این آسانسور مستقیما به داخل بزرگترین آکواریوم استوانه ای دنیا می رود؛ جایی که مسافران در آن جا از 50 گونه ماهی که در آن وجود دارد، دیدن می کنند.

آسانسور آکوادوم

آسانسور برج سر موانامگی استونی:

در میان خاص ترین آسانسور های جهان یکی از آسانسورهای برتر دنیا، آسانسور برج سرموانامگی در استونی است. چشم انداز این آسانسور به سمت تپه و دشت است و شما 95 متر بالاتر از سطح زمین قرار می گیرید.

برای دریافت اطلاعات بیشتر با گروه صنعتی غدیر در ارتباط باشید.

پیام خود را بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همین الان تماس بگیرید!