معرفی شرکت آسانسور سازی شیندلر

مقدمه:

اینکه بدانید افراد موفق برای رسیدن به جایگاه خود از چه مسیر هایی عبور کرده و به چه سختی هایی روبه رو شده اند و چند بار شکست خورده اند همیشه از موضوعات بسیار جالب و حیرت آور برای افراد بوده است. شرکت آسانسور سازی شیندلر یکی از همان شرکت های بسیار موفق در جهان می باشد که از قدیمی ترین فعالان در صنایع آسانسور سازی می باشد و با طراحی و ساخت آسانسور های مدرن و تکنولوژی‌ های تازه در این زمینه، نام خود را در میان نامداران این صنعت قرار داده است.

اکنون این شرکت بیشتر از هزار شعبه فروش در سراسر جهان داشته و در کشور های مختلف دارای مراکز تحقیق و توسعه‌ی بسیاری است؛ به همین علت به طور پیوسته با معرفی یک تکنولوژی جدید، قدرت خود را به رخ رقیبان آسانسوری خود می‌کشد.

آسانسور شیندلر

تاسیس شرکت شیندلر:

شیندلر ابتدا فعالیت خود را با تولید ماشن آلات به شکل محلی آغاز نمود. رابرد شیندلر (Robert Schindler) و ادوارد ویلیگر (Eduard Villiger) شرکت Schindler & Villiger را در سال 1874 میلادی بنیان گذاری کردند. در آن زمان بیشترین فعالیتی که این کمپانی انجام می داد، در زمینه طراحی و ساخت محلی قطعات و تجهیزات مختلف ماشین آلات مختلف بود.

سپس در گام بعدی آن ها کمپانی را در سال 1883 به منطقه جدید Sentimattstrasse در لوسرن انتقال دادند و از همین طریق در آن جا کارگاه آموزشی مهندسی خود را به منظور تولید تجهیزات و ماشین آلات مکانیکی تاسیس کرده و پس از آن شروع به طراحی و تولید قطعات و تجهیزات مختلف آسانسور نمود. در نهایت نخستین آسانسور برقی با کنترل درایو به وسیله شیندلر در سال 1892 طراحی و ساخته شد.

شیندلر آلمان یا شیندلر سوئیس؟

رابرت شیندلر در سال 1901 تصمیم به فروش سهم خود به برادرزاده اش آلفرد شیندلر (Alfred Schindler) گرفت و این کار را انجام داد. از همین رو اولین شرکت فرعی خارجی در برلین به نام Schindler & Cie. o.H.G بنیان گذاری شد. وجود شیندلر در آلمان را می‌توان نقطه پرواز این شرکت سوئیسی در اروپا و دنیا دانست.

پس از گذشت مدت کوتاهی در سال ۱۹۱۵ شرکت شیندلر اقدام به تولید موتور های آسانسور خود به صورت گسترده کرد. این شرکت چندین بار نام خود را تغییر داد. در سال ۱۹۲۰ نام آن به  Kommandit-AG Schindler & Cie., Aufzüge- und Maschinenfabrik mit Giesserei، در سال ۱۹۲۵ به نام Kommanditaktiengesellschaft Schindler & Cie., Aufzüge und Maschinenfabrik، و نهایتا دوباره با نام شیندلر به فعالیت خود ادامه داد.

شرکت شیندلر

شهرت کمپانی آسانسور شیندلر:

Schindler Waggon AG نیز یکی دیگر از زیرمجموعه ‌های شیندلر است که در سال ۱۹۴۵ در پراتلن سوئیس بنیان گذاری شد. شرکت شیندلر در آن زمان به طور پیوسته از تکنولوژی های مدرن و اختراعات خود رو نمایی می کرد و در زمینه تکنولوژی ‌های آسانسور و پله برقی پیشرو بود. یکی از اختراعات مهم شیندلر در آن سال ها اختراع درایو  Directronic در سال ۱۹۵۲ بود.

درست سه سال قبل از اینکه کمپانی شیندلر امتیاز (Schweizerische Wagons- und Aufzügefabrik Schlieren (SWS را کسب کند، دفتر اصلی شیندلر به ابیکون انقال یافت. وضعیت شیندلر به گونه ای بود که گمان می رفت برای اختراعات بی شمارش هرگز پایانی در کار نباشد. در سال ۱۹۶۵ درایو Dynatron به وسیله کمپانی شیندلر طراحی و تولید شد. در آخر در سال ۱۹۷۱ کمپانی شیندلر قدم به بورس نهاد و سهام Schindler Holding AG در بورس اوراق بهادر اصلی زوریخ وارد معامله شد. کمپانی شیندلر با مشارکت Jardine Matheson & Co. Ltd یک سرمایه‌گذاری مشترک در هنگ کنگ انجام داد و وارد حوزه شرق خاورمیانه می‌ شود.

سیر تحول لوگوی شرکت آسانسور شیندلر:

  • در سال ۱۹۱۰ نخستین لوگوی شرکت شیندلر طراحی شد. در شکل این لوگو یک قطب ‌نما در پایین آن قرار داشت که سال تاسیس شرکت قدیمی شیندلر را نشان می‌ داد.
  • در طراحی ‌های بعد و تغییر لوگو، ساختار اولیه لوگو یعنی وجود قطب‌ نما و سال تاسیس شیندلر باقی ماند و فقط رنگ و شیوه طراحی اش تغییر یافت. با این وجود لوگوی شیندلر یک برند بسیار معتبر در صنعت آسانسور می باشد و در بین برترین برند ‌های آسانسور می‌ توان رتبه ‌های ابتدایی را به کمپانی شیندلر اهدا نمود.

شیندلر

  • ذر کل لوگوی شرکت شیندلر در سال‌های ۱۹۲۵و ۱۹۷۴ دچار تغییرات کوچکی شد.
  • در سال ۱۹۸۵ لوگوی شرکت کاملا تغییر یافت. در این طراحی میله‌ های قرمز رنگ عمودی وجود داشت که بر اساس گفته طراحان آن نشانگر تحول عمودی در تجارت بوده است.
  • در سال ۲۰۰۶ دوباره از لوگوی ابتدایی الهام گرفته شد و لوگوی امروزی شیندلر طراحی شد و تا به امروز نیز تمامی محصولات شیندلر را با این لوگو شناسایی می‌کنند.

گروه مهندسی صنعتی غدیر

پیام خود را بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همین الان تماس بگیرید!