به نظافت آسانسور توجه کنید!

نظافت آسانسور:

بسیاری از افراد به نظافت روزانه یا هفتگی خانه اهمیت زیادی می دهند؛ اما متاسفانه آسانسور ها را فراموش می کنند. در حالی که نظافت آسانسور، یک بخش اساسی نظافت است. بهتر است با نکات ساده نظافت آسانسور و روش‌های نگهداری آن آشنا باشید. این نکات به خصوص در مورد آسانسور های مراکز اداری و تجاری بزرگ بیشتر به کار می‌ آید.  همانطور که می دانید، آسانسور محل دائم تردد است. در عین حال آسانسور ها ویترین ساختمان نیز به حساب می‌آیند و تمیز بودن آن ها به ساختمان اعتبار می دهد و این نکته از دید سایر افراد بسیار مهم خواهد بود. 

نظافت آسانسور

تمیز کردن سطوح به طور منظم:

تمیز کردن آسانسور امری مهم است که باید برای ایمنی خود و کارایی آسانسور به طور روتین انجام شود، اما اکنون بیش از هر زمان دیگر، تمیز کردن مناسب آن برای ایمنی مسافران مهم است. همانطور که همه شما می دانید بیماری های شدیدی در حال گسترش است، از جمله ویروس کرونا و آنفولانزا. این بیماری ها می توانند در مناطق پرتردد که اغلب توسط عموم مردم استفاده می شود، از جمله آسانسور که بسیاری از افراد در یک روز خاص از آن استفاده می کنند، سریعتر گسترش یابند.

اگر ساختمانی با آسانسور دارید که دائماً توسط افراد مورد استفاده قرار می گیرد و می خواهید اطمینان حاصل کنید که احتمال گسترش میکروب ها را محدود کرده اید ما توصیه می کنیم دکمه های آسانسور را هر چند بار که لازم است با استفاده از یک ماده ضد عفونی کننده که روی یک پارچه تمیز و بدون پرز پاشیده شده، پاک کنید. دکمه ها را مستقیماً با پاک کننده اسپری نکنید. همچنین، به یاد داشته باشید که تمام نرده ها و دیوارهای آسانسور خود را پاک کنید تا میکروب هایی که از طریق سرفه یا لمس کردن سطوح منتشر شده است را از بین ببرید.

تصفیه کننده هوا:

کابین آسانسور یک فضای بسته است و این بدان معنی است که ما دائماً هوای مسافران خود را تنفس می کنیم! دستگاه تصفیه هوا اطمینان حاصل می کند که این هوا به طور مداوم تمیز می شود و ذرات مضر که می توانند بیماری یا ویروس داشته باشند از بین خواهند رفت. آن ها را می توان با سهولت و سادگی بر روی دیوار ها یا سقف کابین آسانسور نصب کرد.

نظافت آسانسور

هنگام نظافت آسانسور مراقب کفپوش و کابین باشید:

گفتنی است در حالی که تقریبا هر نوع لکه‌ ای از روی کفپوش و پوشش داخلی کابین آسانسور پاک می‌شود، این خراش‌ ها هستند که روی ورقه‌ های استیل داخل کابین برای همیشه ماندگار خواهند شد! پس برای نظافت آسانسور از دستمال‌ های پارچه‌ای نرم و دستمال‌ های میکروفایبر استفاده کنید. برای تمیز ماندن آسانسور هر هزینه‌ای بابت تهیه مواد و لوازم شوینده کاملا ارزش دارد.

اثر لکه‌ های آب را از روی کفپوش آسانسور پاک کنید:

لکه‌ های آب و نوشیدنی که به هر دلیلی ممکن است روی کفپوش آسانسور مشاهده شوند، باید هر چه سریع‌ تر خشک و تمیز شوند. همچنین بعد از تمیز کردن آسانسور و تِی زدن کفپوش باید از خشک شدن آن مطمئن شوید و بعد به افراد اجازه استفاده از آسانسور را بدهید.
همچنین بسته به نوع آسانسور ممکن است کفپوش کابین آسانسور شما از جنس سنگ‌ و با طرح‌ های مختلف گرانیت و معرق باشد و یا حتی کفپوش از جنس موکت باشد (کفپوشی که بیشتر در هتل‌ ها کاربرد دارد). برای نظافت هر کدام از این کفپوش‌ ها باید از شوینده‌ های متناسب با جنس کفپوش استفاده شود. بدیهی است روش لکه‌ بری نیز برای هر کدام از این کفپوش‌ ها متفاوت خواهد بود.

نکاتی که زمان تمیز کردن آسانسور باید در نظر بگیریم:

  • زمان تمیز کردن آسانسور از خاموش بودن آن اطمینان حاصل کنید.
  • در حین تمیز کردن درب آسانسور را باز نگه دارید. باز نگه داشتن درب امکان تهویه مناسب هنگام استفاده از مواد ضد عفونی کننده قوی شیمیایی را فراهم می کند.
  • دانش و درک دستورالعمل های تمیز کردن، همانطور که توسط سازنده آسانسور ایجاد شده است، احتمال آسیب دیدن سطوح را از بین می برد.
  • محلول ضد عفونی كننده را مستقیماً روی سطوح انتخاب شده در آسانسور اسپری نکنید، زیرا احتمال آسیب الكتریكی وجود دارد.

نظافت آسانسور

موارد فوق روش هایی برای جلوگیری از شیوع ویروس هنگام استفاده از آسانسور است. با این وجود بهترین محافظت، تمیز کردن مرتب دست ها و استفاده از ماسک به شیوه صحیح می باشد. دستان خود را با آب و صابون بشویید و آن ها را کاملا خشک کنید. اگر دسترسی فوری به آب و صابون ندارید، از دستمال حاوی الکل استفاده کنید.

برای دریافت مشاوره بیشتر می توانید با ما در گروه مهندسی صنعتی غدیر در تماس باشسد.

همین الان تماس بگیرید!