کفپوش آسانسور، انواع و مزایای آن

کفپوش آسانسور چیست؟

یکی از تاثیرگذارترین قطعات آسانسور، کفپوش کابین است؛ زیرا در معرض دید افراد قرار دارد. همچنین امروزه به طراحی داخلی ساختمان که آسانسور نیز شامل آن می شود اهمیت بسیار زیادی داده می شود و اگر فضای کابین آسانسور زیبا باشد، جلای خاصی به ساختمان می دهد. زیبایی کفپوش آسانسور بستگی به مواد استفاده شده در تولید آن و همچنین طراحی آن دارد. البته علاوه بر زیبایی کف پوش آسانسور باید به کیفیت آن نیز اهمیت داد، چرا که در طول شبانه روز افراد و بار بسیار زیادی را آسانسور جابه جا می کند و در صورتی که کفپوش مقاوم باشد به آسیب ندیدن کابین آسانسور کمک می کند.

کفپوش آسانسور

کفپوش آسانسور بسیار مهم است، چرا که اولین قسمت ساختمان که میهمانان شما از آن دیدن می کنند، کابین آسانسور و کفپوش آن است. البته اهمیت انتخاب بهترین کفپوش آسانسور در ساختمان های تجاری بسیار بیشتر است، زیرا مشتریانی که وارد ساختمان می شوند، از روی ظاهر ساختمان و دکوراسیون داخلی آن، کسب و کار شما را قضاوت می کنند. گاهی سبک طراحی کابین و کفپوش آن به قدری قدیمی است که تاثیر منفی روی فروش شما می گذارد. با اینکه تعویض آسانسورهای قدیمی کار آسانی نیست، اما شما می توانید با نصب کفپوش های مدرن و شیک فضای کابین را جدیدتر و زیباتر کنید. در ساختمان های مسکونی نیز وجود کفپوش های زیبا و مدرن باعث می شود که ساکنین حس و حال بهتری داشته باشند.

وزن کفپوش کابین سانسور:

ظرفیت کابین آسانسور محدودیت برای تحمل کردن وزن دارد به همین دلیل، کفپوش آسانسور تاثیر زیادی در وزن آن دارد. کفپوش کابین خیلی سنگین باشد در وزن آن تاثیر منفی می‌گذارد. کفپوش پی وی سی به دلیل آن که وزن پایینی دارد؛ در زمان انتخاب بسیار مناسب خواهند بود. کفپوش‌های سنگی و سرامیکی هم گزینه‌های خیلی مناسبی برای کفپوش آسانسور هستند؛ اما وزن سنگین آن‌ها کمی مشکل ساز است.

سرعت نصب انواع کفپوش آسانسور:

یکی دیگر از فاکتورهایی که در خرید کفپوش مناسب کابین آسانسور تاثیر گذار است میزان سرعت نصب آن است. در برخی از آسانسورها برای این که بخواهید کفپشو را نصب کیند نیاز به تخریب و بازسازی مجدد دارد. از این رو کسانی که عجله دارند و همین طور در مکان‌های پر تردد آسانسور قرار دارد از کفپوش‌هایی استفاده کنید که سرعت نصب آن‌ها بالاتر است و نیاز به تخریب و بازسازی ندارند.

کفپوش آسانسور

از چه متریالی در ساخت کفپوش کابین آسانسور استفاده می شود؟

امروزه تولیدکنندگان آسانسور شما را محدود به استفاده از یک نوع خاص از کفپوش برای کابین نمی کنند. بلکه همه چیز بر اساس نیاز و علایق شما آماده می شود. لذا با توجه به سلیقه خریدار می توان از متریال گوناگونی در تزئین کف آسانسور استفاده کرد. به این ترتیب آسانسورها از هر نوع آسانسور گیربکس یا آسانسور گیرلس که باشند فقط در نقش وسیله ای برای جابجایی افراد نیستند، بلکه می توان آن ها را به بخش زیبا و شیکی از ساختمان تبدیل کرد.

کفپوش های سنگی گرانیتی، سنگ های مرمریتی، سنگ های تراولتن، سنگ های معرق، لمینت، پارکت، کفپوش های pvc و.. انواع مختلفی از این محصول هستند. توجه داشته باشید که مهمترین نکته در ساخت کفپوش کابین آسانسور، غیر آتش زا بودن آنهاست که اهمیت ویژه ای دارد.

اهمیت استفاده از کفپوش سنگی:

کفپوش سنگی یکی از پرکاربرد ترین کفپوش های کابین آسانسور است. این نوع کفپوش انواع مختلفی داشته و در طرح های متنوعی ساخته می شود. اینطور که سنگ مورد نظر بعد از انتخاب شدن مانند طرحی که مشتری سفارش داده است تراش خورده و آماده می شود. در آسانسور هایی که بیشترین تردد را دارند کفپوش سنگی استفاده می شود. این کفپوش در زمان تردد مسافرین از جای خود تکان نمی خورد و غالبا سطحی صاف و یکدست دارد.

کفپوش آسانسور

کفپوش سنگی کابین در برابر لرزش ها و تکان های کابین در زمان حمل بار و اثاثیه بسیار مقاوم است. از این رو بسیار پر استفاده است. این نوع کفپوش قابلیت شسته شدن هم دارد. غالبا سنگ هایی که برای کفپوش کابین بکار می رود، دارای سطحی صاف و درخشنده می باشند. که استفاده از آن ها قسمتی از زیبایی محیط داخلی کابین را در پی دارد.

برای دریافت مشاوره بیشتر می توانید با ما در گروه مهندسی صنعتی غدیر در تماس باشید.

 

همین الان تماس بگیرید!