بررسی تخصصی آسانسور خودروبر

آسانسور خودروبر چیست:

آسانسور خودروبر یا Car Lift از بزرگ ترین تیپ آسانسور ها می باشد که جهت حمل خودرو به طبقات از آن استفاده می گردد. این نوع آسانسور از لحاظ ارتفاع محدودیت ندارد. ولی بهتر است تا ارتفاع سه طبقه از آسانسور هیدرولیک و بالاتر از آن از سیستم کششی استفاده گردد. این آسانسورها اغلب در پارکینگ‌های ساختمان‌های تجاری، اداری و مسکونی مورد استفاده قرار می‌گیرند. آسانسور خودروبر اجازه می دهد تا در عرشه پارکینگ یا در گاراژ زیرزمینی، خیابان و سطح پارکینگ را بدون هیچ گونه سطح شیب دار به هم متصل کند. آسانسورهای ماشین تقریبا در همه جا قابل استفاده، راحت، با اندازه مناسب و با کیفیت هستند. اصطلاح آسانسور ماشینی به آسانسور یا پارکینگ با قابلیت بالابر اطلاق می‌شود که برای ایجاد فضاهای پارک خودرو در منازل مسکونی، تعمیرگاه ها و پارکینگ شهری بسیار عالی هستند.

آسانسور خودروبر

انواع سیستم محرکه آسانسور خودروبر:

 هیدرولیکی:

سیستم محرکه در این آسانسور های خودروبر بصورت هیدرولیک و کششی قابل اجرا می باشند. در آسانسور های هیدرولیک که عمدتا بصورت جک مستقیم از زیر و یا جک بغل دوطرفه اجرا می شوند این امکان وجود دارد که خودرو را تا ارتفاع حداکثر ۴ طبقه جابجا کند و دلیل این موضوع محدودیت در طول جک های هیدرولیک می باشد. در آسانسورهای خودرو بر با جک مستقیم از زیر طول چاله جک می بایستی به اندازه کورس حرکتی بوده و چاله جک از کف چاهک شروع شده و به اندازه حدود 50 سانتی متر بیشتر از طول جک تمام شود.

 کششی:

در صورتی که ارتفاع بیش ازین مقدار باشد می بایستی از آسانسور های کششی استفاده شود. معمولا ابعاد کابین های خودروبر حداقل عرض 270 سانتی متر جهت پیاده شدن راننده و عمق 5/5 متر می باشند. در این نوع آسانسور ها در صورتی که آسانسور از نوع هیدرولیک باشد دارای شیر فشارشکن و در صورتی که از نوع کششی باشد اورلود فرمان اضافه بار را به تابلو اعلام و از حرکت کابین جلوگیری می کند.

آسانسور خودروبر

تفاوت آسانسور خودروبر و بالابر خودرو:

  • آسانسورهای خودرو بر خلاف بالابرها، دارای یک کابین با ظرفیت مشخص است. خودرو به طور کامل وارد کابین آسانسور می‌شود و سپس بین طبقات حرکت می‌کند. اما در بالابر خودرو خبری از کابین نیست و ماشین بر روی کفی یا ریل‌های چرخ قرار می‌گیرد.
  • آسانسورهای خودروبر برای طی مسافت بیشتر در ارتفاع بالاتر طراحی می‌شوند. اما در بالابرهای خودرو محدودیت حرکت در ارتفاع وجود دارد و نمی‌توان از آن برای ساختمان‌های بلند استفاده کرد.
  • ایمنی در آسانسور خودروبر بیشتر از بالابر خودرو است. از آنجایی که آسانسور ماشین برای طی مسافت زیاد طراحی شده‌اند، به ایمنی آن توجه بیشتری شده. بالابرها از اطراف پوشش داده نشده‌اند و خطر سقوط افراد در آن وجود دارد.
  • هزینه ساخت آسانسور خودروبر بیشتر از بالابر خودرو است. به دلیل استفاده از قطعات بیشتر و تجهیزات تخصصی در آسانسورها، هزینه طراحی و ساخت آسانسورهای اتومبیل بیشتر است.
  • آسانسورهای خودروبر نیاز به چاه و مکان نصب مشخص در ساختمان دارند. با این حال بالابرها را می‌توان در هر کجا و در کمترین فضای ممکن نصب کرد.

مزایای آسانسور های خودروبر:

آسانسورهای خودرو بر ویژگی‌ها و فناوری منحصر به‌ فردی را برای خودروهای شما فراهم می‌کنند. اگر فقط یک گاراژ و دو وسیله نقلیه داشته باشید نیز قادر خواهید بود تا ماشین دیگر خود را در این آسانسور ذخیره کنید. در ادامه به برخی از مزایا عمده استفاده از آسانسور های ماشین بر اشاره می کنیم:

افزایش دسترسی به خودرو:

آسانسور خودروبر دسترسی به قسمت زیرین ماشین را آسان‌تر می‌کند، به این معنی که می‌توانید تعمیر و نگهداری خودرو را راحت و سریع‌تر انجام دهید. آسانسورهای خودرو دسترسی به مناطق صعب العبور وسیله نقلیه را فراهم می‌کنند و کار بر روی موتور، گیربکس، ترمزها و سایر اجزا را آسان‌تر می‌کنند. همین موضوع توانسته کاربرد این نوع آسانسور را در فضای گاراژ توجیه کند.

آسانسور خودروبر

افزایش فضا:

آسانسور ماشین‎‌بر به شما این امکان را می‌دهد ماشین خود را در بخش زیرین پارکینگ قرار داده و فضای پارکینگ را برای پارک ماشین اشغال نکنید. همچنین برای ساختمان‌هایی که فضای کافی برای ساخت پارکینگ ندارند، آپشن بسیار مفیدی به‌شمار می‌آید.

سهولت در پارک خودرو:

یکی دیگر از مزایا آسانسور ماشین بر که می‌توان به آن اشاره کرد، سهولت در پارک و رفت و آمد در آن است. زیرا تنها کافیست مستقیم به داخل آسانسور رفته و دکمه آسانسور را فشار دهید.

برای دریافت مشاوره بیشتر می توانید با ما در تهران ابزار در تماس باشید.

همین الان تماس بگیرید!