بررسی تخصصی دوربین مداربسته آسانسور

دوربین مداربسته برای آسانسور:

دوربین مداربسته در آسانسور یکی از نیاز های اصلی مجتمع های مسکونی و برج ها می باشد تا رفت و آمد افراد را تحت نظارت و کنترل داشته باشند. ولی برای این کار لازم است که نصب دوربین مداربسته در آسانسور مطابق با اصول و مقرارت ملی ساختمان اجرا شود تا کارایی دوربین مداربسته به درستی انجام شود. آسانسور یک فضای کوچک است که فاصله ی بین افراد در آن بسیار کم است و ممکن است هر اتفاق ناگواری مانند سرقت، مزاحمت و … رخ دهد. وجود دوربین مداربسته در آسانسور باعث می شود افراد داخل آسانسور احساس امنیت بیشتری داشته باشند و از بسیاری از حوادث و اتفاقات جلوگیری شود.

دوربین مداربسته آسانسور

تجهیزات مورد نیاز جهت نصب دوربین مداربسته در آسانسور:

برای نصب دوربین مداربسته در آسانسور از تجهیزات خاصی کمک می‌ گیرند که شامل کابل‌ها، فرستنده‌ها، گیرنده، دوربین و دستگاه ضبط تصاویر هستند. اگر سیستم دوربین مداربسته شما به صورت تحت شبکه باشد باید از کابل تحت شبکه استفاده شود و اگر از سیستم آنالوگ برخوردار باشد، باید از کابل کواکسیال در نصب دوربین به کار گرفته شود. برای انتقال سیگنال‌ها در آسانسور کابل تراول نیز مادربرد دارد که یک کابل چند هادی است و مدام در حال حرکت است. استفاده از یک سیگنال لیزری که از طریق فرستنده و گیرنده دوربین به راهبر شبکه وصل می‌شود، کاربرد زیادی در دوربین‌های کابین آسانسور دارد. تصاویر به دوربین‌ها متصل می‌شود و اقدام به پردازش تصاویر می‌کند. این دستگاه در ساختمان‌های بزرگ در تناسب با نیاز افراد از کانال‌های متفاوتی تشکیل می‌شود.

مزایای استفاده از دوربین مداربسته در آسانسور:

استفاده از دوربین مداربسته در داخل آسانسور امنیت ساختمان را افزایش داده و در برخی موارد به پیشگیری از وقایع ناخواسته کمک می کند. در ادامه تعدادی از مزایای استفاده از دوربین مداربسته در داخل آسانسور را ذکر می‌کنیم:

امنیت بیشتر: 

استفاده از دوربین های مداربسته در آسانسور می‌تواند به پیشگیری از وقایع مختلفی مانند دزدی، تخریب و… کمک کند.

اطمینان بخشی به ساکنان: 

حضور دوربین مداربسته در آسانسور می‌تواند به ساکنان اطمینان بدهد که در صورت بروز هرگونه حادثه در آسانسور، اطلاعات و تصاویر مربوطه در دسترس قرار دارند.

نظارت بر پرسنل: 

به مدیریت ساختمان کمک کند تا نظارت بیشتری بر فعالیت‌های پرسنل داشته باشند.

پیشگیری از شکایات: 

حضور دوربین مداربسته در داخل آسانسور می‌تواند به پیشگیری از شکایات مرتبط با وقایع درون آسانسور کمک نموده و در صورت وقوع هرگونه اتفاقی، امکان پیگیری و بررسی آن‌ها را فراهم کند.

با توجه به اینکه استفاده از دوربین‌مداربسته در ساختمان‌ها به طور کلی ممکن است در برخی موارد نیاز به رعایت قوانین حریم خصوصی داشته باشد، لازم است قبل از نصب دوربین در آسانسور، قوانین و مقررات مربوطه را مطالعه کنید.

دوربین مداربسته آسانسور

راهنمای خرید دوربین مدار بسته برای آسانسور:

دوربین مدار بسته ای که در آسانسور نصب می کنید، می تواند از نوع آنالوگ و یا ip باشد. اما بهتر است که دوربین مدار بسته تحت شبکه در آسانسور ها نصب کنید. چرا که دارای کیفیت بالا در تصویر و نرخ فریم است. در ادامه به بررسی نکاتی می پردازیم که در هنگام خرید دوربین مدار بسته برای آسانسور باید لحاظ کنید.

زاویه دید دوربین مداربسته:

دقت داشته باشید که دوربین‌مداربسته در آسانسور، حداقل زاویه افقی دید ۸۲ درجه و حداقل زاویه عمودی دید ۴۴ درجه را باید دارا باشد. اگر آسانسور شما 13 متر طول دارد بهتراست دوربین مداربسته مجهز به حالا راهرو (Corridor Mode) باشند.

دوربین مداربسته ضد ضربه: 

از آن جایی که این دوربین ها بیش از هر دوربین دیگری در معرض دید هستند حتما باید دوربین ضد ضربه ای را تهیه کنید، تا سارقین نتوانند به سادگی آن را تخریب کنند.

تکنولوژی WDR دوربین مداربسته:

حتما از دوربینی استفاده کنید که مجهز به تکنولوژی WDR باشند تا از اختلالات حاصل از بازتاب نور جلوگیری کند. چراکه معمولا نصب دوربین‌مداربسته در آسانسور هم ارتفاع با لامپ انجام می شود و به دلیل حضور آینه و دیوارها یک انعکاسی برای نور لامپ ایجاد می شود. بدین صورت دوربین شما قادر است تا تصاویری را تولید کند، که حتی با وجود شرایط چالش بر انگیز نوری، بهترین کیفیت و وضوح را داشته باشد.

دوربین مداربسته آسانسور

قابلیت صدای دو طرفه:

در آسانسور علاوه بر ضبط ویدیویی، ضبط صدا نیز حائز اهمیت و کاربردی است. برای مثال در صورت وقوع جرم یا حادثه صحبت های داخل کابین آسانسور نقشی مهم در شناسایی مجرم ایفا می کند. پس پیشنهاد می کنیم دوربین مدار بسته ای را تهیه کنید که قادر به ضبط صدا به صورت دو طرفه باشد. همچنین اگر آسانسور به سیستم اینترکام مجهز نباشد. مجهز بودن به صدای دو طرفه تنها راه ارتباط با افراد درون آسانسور می باشد.

برای دریافت مشاوره بیشتر می توانید با ما در گروه صنعتی غدیر در تماس باشید.

همین الان تماس بگیرید!