همه چیز درباره هوم لیفت

هوم لیفت چیست:

آسانسور هوم لیفت نوعی بالابر است که با سیستم هیدرولیکی هدایت و کنترل می شود و امکانات و طراحی آسانسور های معمولی را دارد. به همین خاطر با نام مینی آسانسور هم شناخته می شود. نحوه کارکرد و سیستم آسانسور خانگی و تجهیزات آن مشابه آسانسور معمولی است. به طوری که برای بسیاری از افراد تفاوت بین این دو محصول قابل تشخیص نمی باشد. آن چیزی که درباره تجهیزات بالابرنده بسیار مهم است و اولین دغدغه ی برای مخاطب می باشد تامین امنیت جانی است. نکته جالب آن است که هوم‌لیفت امنیت بسیار بالایی دارد و حتی از آسانسور معمولی و یا همان آسانسور خانگی  هم ایمن تر بوده و امکان سقوط در آن تقریبا صفر می باشد.

هوم لیفت

نحوه عملکرد هوم لیفت:

سیستم محرک هوم‌لیفت اغلب در داخل سازه آسانسور ساخته می شود. این سیستم دارای یک پیچ، یک موتور الکتریکی و یک مهره است که در پشت صفحه کنترل سکوی آسانسور نصب می شود. بنابراین به عنوان یک سیستم پیچ و مهره نامیده می شود. هنگامی که بالابر کار می کند، موتور مهره را مجبور می کند تا دور پیچ بچرخد و بالابر را به بالا و پایین فشار دهد. اکثر هوم‌لیفت ها دارای ساختار سکوی باز هستند تا فضای بیشتری را آزاد کنند و از ۳ طرف مختلف سکو دسترسی داشته باشند. این امر مستلزم آن است که همه تولیدکنندگان، مکانیسم های ایمنی خاصی را لحاظ نمایند.

مشخصات فنی هوم لیفت:

آسانسورهای هوم‌ لیفت دارای ظرفیتی به اندازه حمل 2 تا 6 نفر می‌باشند که این خود یعنی تحمل چیزی حدود 500 کیلوگرم وزن و بار. یکی از مهمترین مشخصات فنی آسانسور هوم لیفت به سیستم پاراشوت آن مربوط می‌شود. چرا که به کمک سیستم پاراشوت احتمال سقوط کابین نزدیک به صفر خواهد شد. علاوه بر اینها این دسته از آسانسورها از سرعت مطلوبی برخوردار بوده و آن را می‌توان چیزی حدود 15 سانتی متر بر ثانیه دانست. از جمله دیگر مشخصات فنی آسانسور هوم‌ لیفت می‌توان به مواردی همچون مجهز بودن به ریموت، حسگر پوششی، شاسی، قفل برقی و… اشاره کرد.

هوم لیفت

انواع هوم لیفت:

آسانسورهای هوم لیفت در انواع مختلفی تولید می‌شوند که بنا به نیاز استفاده می‌شوند‌. انواع آن ها عبارتند از:

هوم لیفت متحرک:

این هوم‌لیفت ها برای ساختمان‌هایی کارایی دارند که حداکثر ۴ طبقه باشد.

هوم لیفت هیدرولیکی:

این هوم‌لیفت با استقبال خوبی مواجه شده‌اند و به علت امنیت بالای خود پرفروش‌ترین هوم‌لیفت محسوب می‌شود.

هوم لیفت شیشه‌ای:

این هوم‌لیفت ها علاوه بر اینکه امنیت بالایی دارند جلوه زیبایی به خانه‌های شما می‌بخشند.

هوم لیفت ساده:

این هوم‌لیفت چون کابین و هیدرولیک ندارد، دارای قیمت ارزانی است.

هوم لیفت کابین:

این هوم‌لیفت، هوم لیفت هیدرولیکی ساده محسوب می‌شود و چون دارای کابین است امنیت بالایی هم دارد.

مزایای استفاده از هوم لیفت:

  • مصرف برق هوم‌لیفت در مقایسه با سایر آسانسور ها کمتر می باشد.
  • در صورت هر گونه مشکل امکان دسترسی به سیستم محرک اسانسور به راحتی امکان پذیر است .
  • قیمت خرید و نصب و نگهداری آن ارزان تر از دیگر آساسنور ها می باشد.
  • به دلیل نداشتن وزنه تعادل فضای کمی برای موتورخانه و تابلو کنترل نیاز دارد.
  • نصب هوم‌لیفت در ساختمان های فاقد آسانسور علاوه بر ایجاد راحتی و آسایش ساکنین باعث می شود که راحت تر ملک به فروش برسد و یا اجاره داده شود.

هوم لیفت

نصب هوم لیفت:

ابتدا بررسی های فنی جهت مشخص شدن ابعاد و ویژگی های آسانسور خانگی صورت می گیرد. جک، کابین و کاراسلینگ به داخل چاهک منتقل می شود. دقت داشته باشید که به بدنه، ریل آسانسور و سایر آهن آلات آسیبی وارد نشود. مهمترین کار، مونتاژ و نصب تجهیزات، قطعات و صفحه کنترل با دقت بالاست. در غیر این صورت در آینده با مشکلات و خرابی های مداوم آسانسور سروکار خواهید داشت. آسانسور هیدرولیکی می تواند از نوع مستقیم و یا غیر مستقیم باشد. در نوع مستقیم، جک به صورت مستقیم و بردن واسطه به زیر یوک کابین آسانسور یا یوک کنار کابین متصل می شود و جک به طور مستقیم بر کابین آسانسور تاثیر گذاشته و کابین را به حرکت در می آورد.

در نوع آسانسور هیدرولیکی جک غیر مستقیم (جک بغل) جک توسط فیکستچر ریل هدایت شده و به فلکه ها وصل شده که روی آن فلکه های سیم بکسل به کابین متصل است و حرکت فلکه ها موجب حرکت سیم بکسل و در نهایت حرکت کابین آسانسور می شود. پس از نصب، به سرویس های دوره ای و نگهداری اهمیت دهید و از این طریق از هزینه های بالای احتمالی برای تعمیر پیشگیری کنید. 

برای دریافت مشاوره بیشتر می توانید با ما در گروه صنعتی غدیر در تماس باشید.

همین الان تماس بگیرید!