بررسی تخصصی کلید سه گوش درب آسانسور

کلید سه گوش درب آسانسور چیست:

کلید سه گوش درب آسانسور یکی از انواع پر کاربرد کلید قفل درب آسانسور می باشد. این نوع کلید درب آسانسور در حال حاضر نوع رایج این کلید ها است. کلید سه گوش درب آسانسور به عنوان یکی از لوازم و تجهیزات جانبی آن محسوب شده و در فروشگاه های بزرگ عرضه می شود. در مواقعی که برق قطع می شود یا آسانسور گیر می کند، امکان باز کردن درب آسانسور با استفاده از این کلید وجود دارد. این کلید باید در مجتمع و در دسترس باشد تا بتوان در موقع لزوم به راحتی از آن استفاده کرد.

کلید سه گوش درب آسانسور

کلید به قسمت لولایی درب اختصاص پیدا می‌کند. و در هر طبقه که آسانسور گیر کرده می توان با کلید سه گوش درب آسانسور آن را باز کرد. کلید درب آسانسور دارای مدل های مختلف و متنوعی است. اما جدیدترین نوع آن کلید سه گوش است که برای باز کردن قفل های جدید در اسانسور های لولایی مورد استفاده قرار می گیرد. جنس این کلید از فلز آبکاری شده است.

تاریخچه کلید سه گوش درب آسانسور:

ساخت کلیدهای درب آسانسور حدودا مربوط به ۱۵۰ سال قبل می‌شود. رفته رفته و با گذشت زمان نوع طراحی و ساخت آنها تغییر کرد و شکل آنها تغییر کرد و جای خود را به نمونه‌های جدید دادند. نمونه های جدیدتر، قفل‌های دو گوش بودند که از کلیدهای دو گوش برای باز کردن آن ها استفاده می‌شود. قفل های دو گوش با نام قفل‌های شیندلری نیز معروف بودند. در واقع قسمتی از کلید که با قفل در تماس بود، به شکل دو گوش ساخته می‌شود.

اما قسمتی که در دست جای می‌ گرفت، شکل‌های مختلف و متنوعی داشت. آن قسمت از کلید که با قفل درگیر است حالت تخت و میله‌ای شکل دارد که انتهای آن دو زبانه وجود دارد. این قسمت‌ها حتما بایستی با حفره‌های قفل یکسان طراحی می‌شود. با گدشت زمان کلید های سگوش که در حال حاضر مورد استفاده قرار می گیرند ساخته شد.

کلید سه گوش درب آسانسور

کاربرد کلید سه گوش درب آسانسور:

از کلیدهای رایج برای بازگشایی درب آسانسور کلید سه گوش می باشد. این کلید برای بازگشایی جک درب پارکینگ هم گزینه خوبی می باشد. در مواقعی که درب آسانسور قفل می‌شود یکی از گزینه و راه حل های موجود برای باز کردن درب آسانسور استفاده از این کلید می باشد. در گذشته استفاده از این نوع کلید چندان رایج نبود اما با بروز تغییر و تحول در زمینه قفل سازی این کلید ها جای کلید های قدیمی را گرفتند.

نکته مهمی که در رابطه با کلید سه گوش درب آسانسور بایستی به آن توجه کنید این است که اگر آسانسور در حال حرکت می باشد برای بازگشایی قفل آسانسور توسط این کلید اقدام نکنید. برای گشودن قفل درب آسانسور بایستی به فرد متخصص و کارشناس و دارای دانش و تجربه در این زمینه مراجعه کنید و خودسرانه کاری انجام ندهید. چون امکان بروز حادثه های خطرناک افزایش می یابد. توجه به محل ورود این نوع کلید هم امر مهمی است و نباید از آن غافل شد.

نحوه استفاده از کلید سه گوش درب آسانسور:

در مواقعی که آسانسور شما قفل یا خراب شده است و زمان تماس با قفل ساز را ندارید، می توانید از کلید مثلثی درب آسانسور برای باز کردن آن استفاده کنید. چگونگی استفاده صحیح از کلید سه گوش درب آسانسور به شرح زیر است:

  • مکانیزم قفل را پیدا کنید. در اکثر آسانسور ها، قفل مثلثی شکلی را خواهید دید که در گوشه بالایی درب قرار دارد. در اینجا باید از کلید خود استفاده کنید.

کلید سه گوش درب آسانسور

  • کلید مثلثی خود را داخل قفل قرار دهید و آن را در خلاف جهت عقربه های ساعت بچرخانید تا در جای خود کلیک کند و قفل باز شود. ممکن است لازم باشد آن را کمی تکان دهید تا آزادانه در هر دو جهت بچرخد.
  • پس از باز شدن قفل، دستگیره داخل قاب در را بکشید و در آسانسور را با استفاده از کلید مثلثی که به تازگی باز شده باز کنید.
  • پس از پایان استفاده از کلید مثلث خود، مطمئن شوید که آن را در جهت عقربه های ساعت به عقب برگردانید تا دوباره در جای خود کلیک کند تا هیچ کس دیگری نتواند بدون داشتن کلید وارد شود.

برای دریافت مشاوره بیشتر می توانید با ما در گروه صنعتی غدیر در تماس باشید.

همین الان تماس بگیرید!