دلایل انجام دادن بازسازی آسانسور

 

بازسازی آسانسور چیست؟

یکی از مهم ترین مسائل در ارتباط با بازسازی آسانسور ها، این است که داده های فنی آسانسور و شرایط محیط کار را به خوبی بررسی کنیم تا از وضعیت واحد قدرت، گروه شیر کنترل و سیلندر آسانسور با خبر شویم. با انجام این کار مشکلات قبلی را پیدا کرده و در جهت رفع آن ها اقدام می کنیم.

بازسازی آسانسور

تغییر کاربری آسانسور در طول سال ها، و نتایج اعمال مقررات جدید ممکن است نیاز به تغییراتی در سرعت و یا ظرفیت آسانسور داشته باشد، که ممکن است نیاز به استفاده از اجزای جدید داشته باشد، یعنی یک مطالعه فشرده از سیستم موجود برای تعیین این نکته که چه بخش‌ هایی را نوسازی کنید و از چه بخش‌ هایی دوباره استفاده کنید. جایگزینی آسانسور موجود با آسانسوری جدید باید همیشه آخرین گزینه باشد، زیرا نه تنها برای شما بسیار گران تمام خواهد شد، بلکه بدترین گزینه برای محیط زیست نیز به حساب می‌ آید.

همانطور که می دانید، یکی از عمومی ترین وسایل حمل و نقل در جهان آسانسور ها می باشند و از همین رو لازم است که کاملا ایمن، زیبا و کارآمد ساخته شوند. اما آسانسور هم مانند بسیاری از وسایل دیگر، دارای عمر مفید خاص خود می باشد بنابراین با بازسازی آسانسور می‌ توانید عمر تازه‌ ای به آن ببخشید. عمر مفید قطعات حتی با داشتن بهترین برنامه سرویس و نگهداری آسانسور  و استفاده از بهترین و مدرن‌ ترین قطعات به‌پایان رسیده و تجهیزات از حالت مطلوب خارج می‌ شوند.

تضمین امنیت و آسایش: 

آسانسور های قدیمی، از ظاهر نامطلوبی برخوردار بوده و و با ایجاد سر و صدا در هنگام کار کردن، آرامش را از ساکنین سلب می‌کنند؛ همچنین از نظر فنی نیز فاقد ایمنی‌ هستند. نوسازی آسانسور می‌ تواند این امکان را به ساختمان‌ ها بدهد که با همان امکانات موجود، نتایج بهتری را در جهت ایمنی و سلامت خود به‌دست آورند. یک آسانسور سالم باید دارای سه قابلیت مهم زیر باشد:

  • ایمنی: 

تست کردن اجزای برای اطمینان از عملکرد درست دستگاه در هنگام بروز مشکل و تنظیم پارامتر های کنترلی آن موجب ایمنی آسانسور می‌ شود.

بازسازی آسانسور

  • قابل اطمینان بودن: 

انتخاب درست قطعات و تجهیزات مطابق با استاندارد های تعیین‌شده، آسانسور را قابل اطمینان می‌ کند.

  • بهینه بودن نحوه عملکرد: 

شیوه درست و استاندارد نصب و مونتاژ قطعات، عملکرد آسانسور را بهینه می‌ کند.

به یاد داشته باشید که با نوسازی آسانسور این امکان وجود خواهد داشت که بدون احتیاج به تغییرات وسیع و گسترده، سیستم آسانسور خود را با مدرن‌ ترین تجهیزات روز مجهز کرده و آرامش، آسایش، زیبایی و راحتی را هدیه بگیرید.

موارد مهم در نوسازی و تعمیر آسانسور:

  • تعویض و نوسازی سقف کابین: 

یکی از مهم ترین اقدامات به منظور بازسازی و نوسازی آسانسور، تعویض و نوسازی سقف کابین می باشد و برای سقف آسانسور مورد نظر می توان از ورقه های استیل، آینه و یا سقف کاذب استفاده کرد.

  • نورپردازی فضای داخل آسانسور:

یکی دیگر از مهم ترین نکات، نور پردازی فضای داخل آسانسور می باشد که باید به آن توجه بسیاری کرد، اگر از پوشش سقف کاذب در قسمت سقف آسانسور خود استفاده کرده باشید می توانید انواع لامپ های فلورسنت و LED را برای نورپردازی فضای داخلی آسانسور خود به کار ببرید.

  • کفپوش کردن کابین آسانسور: 

زمانی که قصد بازسازی و تعمیر آسانسور را دارید باید ابتدا زیر سازی به طور کامل انجام شود و بعد از انجام این کار پوشش مناسبی برای کف کابین آسانسور شما انتخاب شود. برای پوشش کف آسانسور می توان از انواع سنگ های مختلف با طرح گرانیتی و معرق استفاده کرد. در بعضی موارد هم از موکت های قابل شستشو برای کفپوش کردن کابین استفاده می شود.

بازسازی آسانسور

  • تعمیر صفحه کلید آسانسور:

یکی دیگر از نکات مهمی که در بازسازی و تعمیر اسانسور بسیار مهم می باشد پنل های کنترل آسانسور می باشد که در هنگام بازسازی و تعمیر اسانسور باید به آن توجه بسیاری داشت. در زمان بازسازی و تعمیر آسانسور خود می توان از صفحه کلید های معمولی استفاده نمود یا صفحات دیجیتال و پیشرفته را برای آسانسور انتخاب کرد که جدید تر هم باشند.

  • پوشش فضای داخلی آسانسور:

برای پوشش داخلی کابین آسانسور مورد نظر می توان از ورق های استیل، آینه، ام دی اف و فرمیکا استفاده نمود که ورق های استیل، زیباتر از دیگر پوشش ها می باشند و دوام بیشتری دارند؛ همچنین ورق های استیل ضد خش و ضد پوسیدگی می باشند و کاربرد بیشتری را نسبت به دیگر مدل ها دارند.

برای دریافت مشاوره بیشتر می توانید با ما در گروه مهندسی صنعتی غدبر در تماس باشید.

پیام خود را بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همین الان تماس بگیرید!