بررسی عوامل موثر در قیمت آسانسور

عوامل موثر در قیمت آسانسور:

  • نوع آسانسور:

نوع آسانسور تاثیر بسیاری بر قیمت آسانسور می گذارد زیرا انواع مختلفی از آسانسور ها وجود دارند. از انواع مختلف آسانسور ها می توان به شیشه ای، بالابرنده، هیدرولیک و کششی اشاره کرد. اینکه شما کدام مدل را انتخاب نمایید، بستگی به شرایط استفاده از آسانسور دارد.

  • اتوماتیک بودن آسانسور:

در کل می توان گفت هرچقدر سیستم یک آسانسور بیشتر اتوماتیک باشد، طبیعتا قیمت آن هم بالاتر خواهد رفت. برای مثال می توان به درب های اتوماتیک، سیستم های کنترلی و … اشاره کرد؛ هر چه آسانسور شما اتوماتیک تر و هوشمندتر باشد، قیمت آن هم بالاتر است.

عوامل موثر در قیمت آسانسور

  • درب های آسانسور:

درب های انتخاب شده برای یک نوع آسانسور خاص نیز بر قیمت آن تأثیر خواهند گذاشت. برای مثال، درب های اتوماتیک نسبت به درب های غیر اتوماتیک قیمت بالاتری دارند.

  • موتور:

همچنین موتور آسانسور هم تاثیر زیادی بر قیمت آسانسور خواهد گذاشت. به همین علت بهتر است از موتور های گیربکس ایرانی استفاده کرد تا هم از نظر اقتصادی مقرون به صرفه تر باشند و هم نگران پیدا نشدن قطعات در صورت خرابی آن نباشید.

  • آسانسورهای گیربکس دار:

اصولا آسانسور های گیربکس دار نسبت به سایر انواع، مقرون به صرفه تر می باشند. شرکت ها معمولا بر اساس ظرفیت آسانسور و تعداد توقف ها، پکیج قطعات آسانسور را در اختیار کارفرمایان قرار می دهند که می تواند از نظر اقتصادی مقرون به صرفه باشد. همانطور که گفته شد قبل از اقدام به خرید باید بررسی های لازم در مورد نوع آسانسور انجام دهید تا بتوانید بر حسب نیاز بهترین مورد را انتخاب کنید که ماندگاری بالا داشته و انتظارات شما را برآورده کند.

  • کابین:

اندازه کابین در قیمت آخر آسانسور بسیار موثر می باشد. به طور معمول، كابين های كوچكتر ارزان تر و مقرون به صرفه تر هستند، زيرا آن ها فضای كمتری را اشغال مي كنند، نصب آن ها آسان تر بوده و به تعمیر و نگهداری کمتری نیاز دارند، البته گفتنی است كه همیشه اينطور نمی باشد.

  • تعداد طبقات:

آسانسور در بین طبقات مختلف ساختمان توقف می کند که به خاطر همین توقف ها در هر طبقه، آسانسور به مراقبت، تنظیمات، اصلاحات، تعمیر و نگهداری نیاز دارد تا مطمئن شویم آسانسور به درستی کار می کند. بنابراین، هر طبقه اضافی بر قیمت آسانسور و هزینه نصب آسانسور تاثیر می گذارد.

  • عمر ساختمان:

برخی اوقات عمر ساختمان هم می تواند در محاسبه قیمت آسانسور تاثیر گذارد. گفتنی است نصب آسانسور در ساختمانی که در حال ساخت است با نصب آسانسور در ساختمان قدیمی کاملا متفاوت می باشد. در نصب آسانسور برای ساختمان قدیمی هزینه های بیشتری باید برای تهیه قطعات پرداخته می شود.

آسانسور اتوماتیک

قیمت آسانسور های کششی:

آسانسور های کششی در مقایسه با دیگر انواع آسانسور های مورد استفاده در ساختمان دارای قیمت بالاتری می باشند و از 60 قطعه تشکیل شده اند. قرارگیری تمامی قطعات در کنار یکدیگر به منظور عملکرد هر چه بهتر آسانسور ضروری است. هزینه نصب آسانسور کششی در مقایسه با دو نوع دیگر یعنی آسانسور هیدرولیکی و بدون موتور خانه MRL بیشتر است.

آسانسور های خانگی:

قیمت آسانسور های خانگی می تواند بر طبق عوامل مختلف تغییر کند اما به طور کلی به منظور تخمین قیمت آسانسور خانگی باید به قیمت عواملی مانند ظرفیت قابل تحمل کابین، نوع سیستم هیدرولیکی دخیل در آسانسور، محل نصب آسانسور و حمل و نقل آسانسور خانگی توجه کرد.

قطعات آسانسور:

  • موتور آسانسور:

هزینه خرید آسانسور به قدرت موتور آسانسور ها نیز بستگی بالایی دارد؛ یعنی هر چقدر قدرت موتور این تجهیزات بالاتر باشد، هزینه خرید نهایی آسانسور ها نیز بیشتر می شود. در صورتی که می خواهید این تجهیزات را در ساختمان اداری یا مسکونی خود مورد استفاده قرار دهید، می توانید با در نظر گرفتن تعداد ساکنان یا مراجعه کنندگان، یکی از مناسب ترین و باکیفیت ترین آسانسور ها را با قدرت موتوری ایده آلی تهیه نمایید.

  • ریل آسانسور:

ریل ها از مهمترین و اصلی ترین اجزای آسانسور ها می باشند که جنس آن ها از فولاد بوده و نقش بسیار حساس و مهمی را در حرکت و عملکرد آسانسور ها بر عهده دارند. در نظر داشته باشید که جهت خرید با کیفیت ترین ریل آسانسور لازم است هزینه های بالایی را پرداخت کنید که این موضوع می تواند تاثیرات زیادی را در قیمت نهایی این تجهیزات داشته باشد.

عوامل موثر در قیمت آسانسور

همانطور که گفته شد یکی از مهم ترین فاکتور ها که می تواند تاثیرات بسیار فراوانی داشته باشد، هزینه خرید درب این تجهیزات می باشد. شما می توانید دربی را برای آسانسور ساختمان خود انتخاب کنید که از ایمنی بالایی برخوردار بوده و هزینه مناسبی را نیز داشته باشد. معمولا درب هایی که بر روی کابین طراحی می شوند، قیمت های مناسبی در مقایسه با درب های تعبیه شده در طبقات دارند.

گروه مهندسی صنعتی غدیر

پیام خود را بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همین الان تماس بگیرید!